ΠΕΣ ΟΧΙ ΣΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΑ - ΨΟΦΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ! ...επειδή πιο αγράμματος πεθαίνεις! Τα πάντα είναι μεταλλαγμένα. |
![]() |
Στο κάτω μέρος της πάνω εικόνας βλέπουμε τη μετάλλαξη όπως την κάνει η ΦΥΣΗ (ή ο καλός θεούλης για όλους όσοι πιστεύουν σε τέτοια). Τα πάντα είναι μεταλλαγμένα. Κι εσείς είστε μεταλλαγμένος. Η μετάλλαξη είναι μια απόλυτα φυσική διαδικασία. Το αντίθετο είναι κακό. Αν κλωνοποιήσεις 100% ένα άτομο, θα έχει πρόβλημα. Αν τεκνοποιήσουν συγγενείς θα υπάρξει πρόβλημα. Κάθε παιδί που γεννάται είναι μετάλλαξη των γονιών του. Όχι αντίγραφο. Η μετάλλαξη γίνεται τυχαία. Ανάλογα με το ποια μόρια περνάνε εκείνη τη στιγμή δίπλα από τα δύο μισά DNA (μπαμπά και μαμάς) καθώς "δένουν" στο νέο DNA του παιδιού. Η τυχαία μετάλλαξη όμως είναι ...τυχαία. (ωωωωωωω) Εννοούμε ότι γίνεται κουκουρούκου. Χωρίς σκοπό. Όχι για πρόοδο. Όχι επίτηδες. Όχι με πλάνο από τον μεγάλο αρχιτέκτονα. Στην προ πολιτισμού εποχή, οι καλές αλλαγές επιζούσαν, οι κακές αλλαγές απλά πέθαιναν χωρίς να αποκτήσουν απογόνους. Οι αδιάφορες αλλαγές (που δεν επιρέαζαν την επιβίωση) επιζούσαν κι αυτές. Γι αυτό έχουν ρώγες οι άντρες για παράδειγμα. Δεν επιρέασε ποτέ την επιβίωση η ύπαρξή τους. Οι μεταλλάξεις γίνονται συνέχεια, σε κάθε σύλληψη, σε κάθε στιγμή, από την αρχή της ιστορίας της ζωής στη Γη μέχρι και σήμερα. Και είναι τυχαίες. Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ από την άλλη κάνει ΕΛΕΓΜΕΝΗ, σωστή μετάλλαξη. Ξέρει τι μεταλλάζει. Ξέρει τι θα βγει. Το να κυνηγάς τα μεταλλαγμένα είναι σαν να θες να βάψεις τον τοίχο του σπιτιού σου πετώντας μπαλόνια με μπογιά και να βρίζεις τον μπογιατζή με το ρολό και το πινέλο. Τότε από που ξεκίνησε αυτή η βλακεία; Από κάποιους ανόητους που πιστεύουν ότι 1) τα ζώα και τα φυτά δημιουργήθηκαν μια φορά ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ και οποιαδήποτε αλλαγή είναι επέμβαση στο έργο του θεού. 2) δεν γίνονται αλλαγές στη φύση. 3) Ό,τι κάνει ο άνθρωπος είναι κακό (τόσο ηλίθιοι μιλάμε) Ιδιαίτερα αυτό το 3 (ό,τι κάνει ο άνθρωπος είναι κακό) το συναντάμε όλο και περισσότερο στις μέρες μας. Λες και ο άνθρωπος δεν είναι κομμάτι του βιοσυστήματος. Λες και οι επεμβάσεις του είναι από άλλη διάσταση. Αν κάνει μια επέμβαση ο τερμίτης και καταστρέψει ένα δάσος, είναι σωστή. Αν κόψει δέντρα ο άνθρωπος είναι κακό! κου κου ρου κου! |
ΛΕΞΕΙΣ ΚΛΕΙΔΙΑ (κάντε κλικ για να διαβάσετε άρθρα με το ίδιο θέμα): ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΑ ΤΡΟΦΙΜΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ |
ΦΡΕΣΚΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΤα άρθρα που δημοσιεύτηκαν πριν από λίγο |
ΤΑ ΠΙΟ ΔΗΜΟΦΙΛΗΤα άρθρα που ξετρέλαναν κόσμο |
ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑΤα άρθρα με τα χειρότερα views! |